Kotlíková dotace

Díky tzv. Kotlíkové dotaci je možné získat finanční příspěvek na výměnu starého kotle na pevná paliva s ručním přikládáním také za tepelná čerpadla.


O dotaci mohou žádat fyzické osoby, majitelé rodinných domů. O příspěvek je možné zažádat zpětně, rozhodující datum pro stanovení uznatelnosti nákladů a výdajů je od 15. července 2015.

Kotlíkové dotace pro plzeňský kraj

Příjem žádostí v plzeňském kraji byl zahájen 20. 1. 2016 v 8:00. Žádosti jsou přijímány od 20. 1. 2016, 8:00 hod do 31. 3. 2016 (18:00 hod nebo do vyčerpání alokace určené pro danou výzvu).
Veškeré informace a formuláře ke stažení jsou zde: http://www.plzensky-kraj.cz/cs/kategorie/vyzvy-0

Podání žádosti

Žádost se dá podat pouze elektronicky. V aplikaci eDotace http://dotace.plzensky-kraj.cz/verejnost si zřiďte uživatelský účet a vyplňte všechny potřebné informace. Přes tento svůj vytvořený účet podáte žádost s potřebnými přílohami.

Potřebné přílohy:
• Fotodokumentace stávajícího kotle napojeného na otopnou soustavu a komínové těleso
• Kopie úplné smlouvy o zřízení běžného účtu žadatele
• Doklad o konkrétním typu budoucího realizovaného zařízení (např. cenová nabídka)
• Písemná žádost o poskytnutí dotace - ke stažení zde: http://www.plzensky-kraj.cz/cs/system/files/users/u1004261/formular_c.__1_-_pisemna_zadost.pdf

Do písemné žádosti musí energetický specialista popsat realizované opatření a podepsat se. Energetického specialistu navštivte ještě před podáním žádosti. Pokud budete mít zájem, můžeme vám někoho doporučit. Seznam energetických specialistu naleznete na http://www.mpo-enex.cz/experti/

Kotlíkové dotace pro středočeský kraj

Příjem žádostí ve středočeském kraji startuje 15. 1. 2016

Veškeré informace naleznete ZDE.
Podrobné informace a návod, jak podat žádost, naleznete ke stažení ZDE.

V případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktujte.
Naplánujte si k nám cestu!

Partneři